Центр «Український Світ», який допоміг 30 тисячам українців, припинив свою діяльність

Центр «Український Світ», який допоміг 30 тисячам українців, припинив свою діяльність

Фундація «Відкритий Діалог» закрила варшавський центр «Український Світ» після понад двох років діяльності. Він був першим і найбільшим центром допомоги українцям, котрі масово приїжджали до Польщі. З початку діяльності центр надав допомогу понад 30 тисячам осіб. 

В «Українському Світі», що знаходився в історичному приміщенні на вул. Новий Світ 63 у Варшаві, популяризували українську культуру, проводили проекти інтеграції іммігрантів з польською спільнотою, точилися дискусії на суспільні та політичні теми, присвячені Україні та іншим країнам. Центр відвідували видатні українські і польські особистості, журналісти, громадські діячі та політики. У центрі відбувалися покази фільмів, виставки картин і карикатур, функціонував перший у світі Музей Майдану, а також українська бібліотека. У центрі проводив репетиції «Український експериментальний театр», проходили заняття з бойового гопака, зустрічі козацького братства, проби вокальних колективів, а також трансляції спортивних подій.

Фундація «Відкритий Діалог» забезпечувала також різні форми допомоги для іммігрантів: безкоштовну психологічну допомогу (для осіб з проявами посттравматичного стресу, набутого внаслідок подій на Майдані та війни з Росією), курси польської, української, англійської і німецької мов, також поради в питаннях легалізації перебування, отримання статусу біженця та інших форм захисту на території Польщі, пошуку і виконання роботи, а також житла або школи для дитини. Юридичні консультації надавалися завдяки юристам, які періодично чергували у центрі. Члени колективу «Українського Світу» підтримували центр для біженців і польське Управління у справах іноземців в якості перекладачів і культурних посередників, також проводили заняття для посадових осіб з прикордонної служби.

«Український Світ» був предметом численних публікацій у закордонних ЗМІ, що були присвячені ставленню Польщі до іммігрантів і показували позитивний приклад кооперації влади і неурядових організацій на полі вирішення міграційних проблем.

У 2015 році в центрі щоденно відбувалися відкриті для мешканців столиці і туристів концерти, присвячені творчості Фредеріка Шопена, організовані спільно з Товариством «Смольна».

Центр став важливим місцем логістики гуманітарної допомоги як для переселенців у Польщі, так і для військових в Україні. Саме звідси виїжджав вантаж з шоломами та куленепробивними жилетами для членів українських добровольчих батальйонів. У 2014 році Фундація «Відкритий Діалог» та «Євромайдан Варшава» передали допомогу вартістю понад 1 мільйон злотих. В «Українському Світі» проводилися збори на підтримки України.

Діяльність центру була б неможливою без підтримки з боку варшавського самоврядування і праці сотень волонтерів – поляків, небайдужих до України, та українців, що мешкають в Польщі.

«Ми вдячні владі міста Варшави та дільниці Середмістя, а також нашим партнерам і волонтерам. Без них «Український Світ» не міг би функціонувати, стати таким потрібним і відомими місцем на карті столиці. Ми хотіли зробити місце відкритим, тому запросили до співпраці наших приятелів з «Євромайдану Варшава», також підтримували ініціативи Фундації Тернопільської, Товариства Приятелів України і Посольства України в Польщі, численних ініціатив і українських організацій, проводили наукові конференції разом з Варшавським Університетом. Ми створювали це місце усі разом», – згадує Бартош Крамек, Голова Ради Фундації «Відкритий Діалог».

«Кількість українців, що прибувають до Польщі, постійно збільшується, що означає, що інтеграційні потреби – величезні. Тому ми не хочемо остаточного припинення діяльності – ми плануємо її призупинити до моменту отримання нового приміщення, з чіткою ситуацією щодо права власності, та перш за все, фінансування, що дозволило б подальше функціонування центру. В майбутньому ми маємо наміри діяти у ще більш амбітній формі», – додає представник «Відкритого Діалогу».

Згідно з наданою нам інформацією, приміщення , в якому до тепер знаходився Український Світ”, є предметом судової суперечки між владою міста та спадкоємцями його довоєнних власників.

Інформаційний Центр для громадянин України було створено за ініціативи Варшавської міської адміністрації і Управління Мазовецкого воєводства 21.02.2014 спільно з Управлінням у справах іноземців і прикордонною службою, також неурядовими організаціями у зв’язку з подіями на Майдані в Києві. В цей період в Польщі з’явилися українці, котрі потребували допомоги – ті, кого могли переслідувати в Україні, а також поранені активісти з Майдану та їхні сім’ї. Беручи на себе відповідальність і розширюючи сферу діяльності, Фундація «Відкритий Діалог» разом з «Євромайданом Варшава» офіційно відкрили центр «Український Світ» 07.04.2014. Це відбулося завдяки угоді з управлінням району Середмістя міста Варшави.

***
 Фундація «Відкритий Діалог» була заснована в Польщі у 2009 році з ініціативи Людмили Козловської, яка зараз займає посаду Президента Фундації. Установчі цілі Фундації включають захист прав людини, демократії та верховенства права на пострадянському просторі. Особлива увага Фундації зосереджена на найбільших країнах регіону: Казахстані, Росії та Україні. 
Фундація здійснює свої цілі шляхом організації спостережних місій, включаючи спостереження за виборами та моніторинг ситуації з дотриманням прав людини на пострадянському просторі. За результатами спостережень Фундація випускає звіти і поширює їх серед інституцій ЄС, ОБСЄ та інших міжнародних організацій, міністерств закордонних справ та парламентів країн ЄС, аналітичних центрів та засобів масової інформації. 
На додаток до спостережної і аналітичної діяльності, Фундація активно співпрацює з членами парламентів, які беруть участь у зовнішній політиці, займаються проблемою дотримання прав людини і взаємин з пострадянськими країнами, для того, щоб підтримати процес демократизації та лібералізації їх внутрішніх політик. Важливою сферою діяльності Фундації також є підтримка програм для політичних в’язнів та біженців. 
Фундація має постійні представництва у Варшаві, Києві та Брюсселі. 

*** 
«Український Світ» - це проект, який здійснюється Фундацією «Відкритий Діалог» спільно з «Євромайданом Варшава» та іншими партнерськими організаціями завдяки владі міста Варшави і дільниці Середмістя. У приміщенні, що розташоване на вулиці Новий Світ, 63 надається всебічна допомога для емігрантів та проводяться культурні і суспільні події. 
Емігранти можуть скористатися допомогою психотерапевта. У рамках юридичної допомоги проводяться консультації, що стосуються процедури отримання статусу біженця, продовження карти тимчасового перебування в Польщі, отримання дозволу на роботу, а також справ, що стосуються шлюбу з іноземцем, батьківських прав, заснування і ведення господарської діяльності, також підписання угоди про оренду. Також волонтери є посередниками в контактах з посольством з метою отримання особою закордонного паспорта чи візи. Консультації надаються українською та російською мовами. В «Українському Світі» проводяться мовні курси і танцювальні заняття. 
В «Українському Світі» організовуються зайняття, індивідуальні й групові зустрічі щодо активного і ефективного пошуку роботи в Польщі. Проводяться заходи для адаптації і прийняття нових умов для життя в чужій країні. Волонтер надає допомогу в сфері пошуку роботи і підготовки документів. У центрі окрім працівників Фундації чергують і волонтери, які допомагають з перекладами, у пошуку помешкання, отриманні одягу, ліків та інших речей для першої потреби. Їхня підтримка має фундаментальну роль для функціонування центру. 
Вул. Новий Світ 63 – це також місце доброчинних збірок коштів для військових і постраждалих внаслідок конфлікту осіб. Кожен може прийти передати в руки волонтерів речі для дітей чи одяг в хорошому стані, а також продукти харчування з тривалим терміном придатності та господарську хімію. На місці емігранти можуть отримати одяг. Регулярно з «Українського Світу» вирушає транспорт з речами для постраждалих в Україні. 
Усі заходи і послуги в «Українському Світі» – безкоштовні. 
Załączniki

Pobierz wszystkie

30.06.2016_ODF_Press_Release-Ukrainski_Swiat_Closing.pdf

pdf | 137 KB

Pobierz
_MG_0444.jpg

grafika | 9,68 MB

Pobierz
_MG_0084__2_.jpg

grafika | 4,39 MB

Pobierz
_MG_0082.jpg

grafika | 4,32 MB

Pobierz
_MG_0060.jpg

grafika | 2,87 MB

Pobierz
_MG_0085_2_.jpg

grafika | 2,62 MB

Pobierz
_MG_3730.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
_MG_0891.jpg

grafika | 958 KB

Pobierz
_MG_8396.JPG

grafika | 212 KB

Pobierz
_MG_5872.jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
_MG_7473.jpg

grafika | 8,32 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.